Press ŽN

Žižkovská noc není jen festival, který oživuje ulice nejosobitější pražské čtvrti už od roku 2011. Je to i kolektiv, který vám celoročně přináší rozmanité kulturní akce, benefice, přednášky nebo třeba podcast. Neznáme hranice!

Open call: zapojte se do proměn Žižkovské noci i samotné čtvrti

14.06.2021

Festival Žižkovská noc prochází transformací a zapojuje do svých aktivit i další fenomény žižkovské čtvrti – mimo jiné i vizuální umění. První výstava právě probíhá, další se chystají, jejich součástí můžeš být i ty.

Vyzýváme umělkyně, umělce či umělecké kolektivy k přihlášení svých děl do open callu, jehož cílem je najít zajímavé talenty a pomoc realizovat jim jejich výstavu, ať už v některé z žižkovských galerií, či jiných netradičních nebo venkovních prostorech. Výzva není limitována vzděláním, věkem ani zaměřením, stejně jako použitým médiem. Open call se stejně jako celý festival Žižkovská noc nese v duchu identity/diverzity/komunity. K zapracování těchto prvků do děl bude přihlíženo při výběru vítězů výzvy – nejsou však nutností. Přijímáme i nápady a návrhy rozpracovaných projektů.

Celoroční aktivity festivalu Žižkovská noc (ŽN365) zastávají ty stejné hodnoty, na kterých vždy stál celý festival. Neznáme hranice, ale víme, že tyto hodnoty vyžadují soustavnou péči a nutnost zapojení se do každodenního společenského dění. Sekce PozorUmění usiluje o soustavné obohacování a vzdělávání, jejím cílem je neustále nabízet program propojující, galerie, významná žižkovská místa s jednotlivci i komunitami.

Portfolia, samostatná díla nebo jen koncepci s popisným textem a anotací, prosím, posílejte na email pozorumeni@zizkovskanoc.net do 1. 7. 2021.

Parametry zaslaného souboru:
-PDF, JPG nebo odkaz na web
-word soubor
-MP3, MP4, avi

Žižkovská noc zajišťuje:

  • kurátorské vedení
  • techniku
  • prostory
  • propagaci

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.