Press ŽN

Žižkovská noc není jen festival, který oživuje ulice nejosobitější pražské čtvrti už od roku 2011. Je to i kolektiv, který vám celoročně přináší rozmanité kulturní akce, benefice, přednášky nebo třeba podcast. Neznáme hranice!

Žižkov obohatí dočasná instalace Furious Tram

14.06.2021

Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Představí se v rámci aktivit pod hlavičkou PozorUmění.

Jedná se o digitální vizualizaci představy, která vychází z kombinace poslechu elektronické hudby ve sluchátkách a každodenního rutinního cestování po velkoměstě. Cílem projektu bylo navodit pocit dynamiky v tmavém prostoru, kterého je dosaženo zčásti autorovým oblíbeným experimentem s osvětlením, zčásti hudební složkou od ukrajinského umělce Splintera.

Kurátorky programu PozorUmění Barbora Bahlsenová a Rebeka Provazníková tento projekt vybraly především pro jeho urbánní tematiku, která je neoddělitelnou součástí žižkovské čtvrti. Autorovo audiovizuální pojetí každodenního cestování městem navíc umocňuje tempo současného člověka žijícího v metropoli.

Alexander Barnanov pochází z Elisty v Rusku, v Česku žije již dvanáct let. Primárně se věnuje vizuálnímu umění, 3D a sound designu. Na vysoké škole vystudoval interiérový design a poté multimédia. Jeho umělecký rozsah není omezen jen na vizuální umění, věnuje se také produkci hudby a stále hledá nové možnosti a disciplíny. V současnosti zkoumá sklo a to hlavně z pohledu jeho zpracování a použití pro osvětlení.

Výstava Furious Tram bude zahájena v pondělí 14. června v 18:00 a bude pokračovat do 14. července ve výloze klubu Fatal u zastávky Rokycanova.

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.