Press ŽN

Žižkovská noc není jen festival, který oživuje ulice nejosobitější pražské čtvrti už od roku 2011. Je to i kolektiv, který vám celoročně přináší rozmanité kulturní akce, benefice, přednášky nebo třeba podcast. Neznáme hranice!

Žižkovská noc 2021: Oznamujeme první účinkující a obnovujeme předprodej

14.09.2021

Žižkovská noc podesáté: festival přidává do lineupu nová jména, vstupenky na říjnový festival jsou v prodeji

Neznáme hranice. A taky věříme, že do třetice to vyjde. Městský festival Žižkovská noc dvakrát zhatila pandemie, jeho pořadatelé se ale v mezičase zaměřili na proměnu aktivit, které nyní pod hlavičkou ŽN365 obsáhnou nejen jednu pražskou čtvrť, ale taky celý rok. V srdci aktivit ale nadále zůstává tradiční festival, který za více než deset let od svého vzniku prošel nemenší proměnou. U příležitosti obnoveného předprodeje nyní zveřejňujeme prvních pět desítek umělkyň a umělců, kteří v říjnu zahrají v jednom ze spřízněných klubů. A protože nechceme stavět jen na jménech, jejichž koncerty jsme měli vidět už více než rok nazpět, potvrzujeme i nemálo nových položek na lineupu.

Mezi nimi dvě domácí kapely, které se zručně pohybují na pomezí alternativy a mainstreamové přístupnosti: letošní ŽN přivítá Khoibu a Teepee. I letos festival spolupracuje s okruhem kurátorů, od Earth Music či Punctum Tapes po agilní promotérky Mood Booking; a na cenu Vinyla nominovaný promotérský kolektiv Jednota stojí za pozváním divokého norského vokalisty Struleho Dagslanda. Expresivního umělce, který jedinečným způsobem ohýbá nejeden žánr, doprovodí v první den festivalu pěvecký sbor Lada. S novými, mimořádně silnými deskami přijedou na festival i kapely February a Sinks, na aktuální postpunkové noty zahrají i další čerstvá jméno v lineupu: němečtí Bleib Modern a italská kapela M!R!M.

Jsme rádi, že se do Prahy podívají Giant Swan, bristolské duo, které se za krátkou dobu vyšvihlo z undergroundu na soupisky výběrových festivalů jako Donaufest, Unsound anebo Melt. Čekáme pod kůži se zarývající temnou párty s čerstvým EP Do Not Be Afraid of Tenderness v zádech. Podobný přístup a intenzitu nabídne i slovenský rapper Gleb.

Ze jmen, která byla potvrzena na původní termín festivalu, uvítáme dále třeba punkrockové klasiky Konflikt, takřka nehrající emocorové srdcerváče Esazlesa, ale i silný rapový trojlístek Edúv syn, Fvck_kvlt a Playstation Princess. Koncert rapperky Arlety pak stvrdí, že tenhle žánr už dávno není jen machistickým hřiťátkem pro raněná ega. Na o poznání křehčí notu pak zahraje dreampopová hudebnice Ellie Dandelion.

Úplný seznam aktuálně potvrzených jmen, najdete na inovovaných webových stránkách festivalu.

Festival Žižkovská noc proběhne ve dnech 28.–30. října 2021. Předprodej na portále GoOut byl znovu spuštěn.

event • https://www.facebook.com/events/347318623630212/
předprodej • https://goout.net/cs/zizkovska-noc-2021/szdppfo/

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.