Alexander Barnanov: Furious Tram

14.06.2021 - 14.07.2021
Punctum

Událost na Facebooku

Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Jedná se o digitální vizualizaci představy, která vychází z kombinace poslechu elektronické hudby ve sluchátkách a každodenního rutinního cestování po velkoměstě. Cílem projektu bylo navodit pocit dynamiky v tmavém prostoru, kterého je dosaženo zčásti autorovým oblíbeným experimentem s osvětlením, zčásti hudební složkou od ukrajinského umělce Splintera. Výstava Furious Tram bude zahájena v pondělí 14. června v 19:00 a bude pokračovat do 14. července ve výloze klubu Fatal u zastávky Rokycanova.

Kurátorky programu PozorUmění Barbora Bahlsenová a Rebeka Provazníková tento projekt vybraly především pro jeho urbánní tematiku, která je neoddělitelnou součástí žižkovské čtvrti. Autorovo audiovizuální pojetí každodenního cestování městem navíc umocňuje tempo současného člověka žijícího v metropoli.

Alexander Barnanov pochází z Elisty v Rusku, v Česku žije již dvanáct let. Primárně se věnuje vizuálnímu umění, 3D a sound designu. Na vysoké škole vystudoval interiérový design a poté multimédia. Jeho umělecký rozsah není omezen jen na vizuální umění, věnuje se také produkci hudby a stále hledá nové možnosti a disciplíny. V současnosti zkoumá sklo a to hlavně z pohledu jeho zpracování a použití pro osvětlení.

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.