PozorUmění! Žižkovská noc představuje Galerijní podzim, který oživí galerie i netradiční místa

Festival Žižkovská noc se během posledního roku rozrostl o několik nových aktivit a sekcí. Mezi ně se řadí i PozorUmění, které se ve svém celoročním programu zaměřuje na výtvarné, audiovizuální i performativní umění a jeho prezentaci ve formálním (galerijním) i neformálním (kavárenském/barovém) prostředí či veřejném prostoru žižkova. PozorUmění se snaží uměleckou tvorbu napříč médii a vyjadřovacími prostředky uchopit jako formu komunikace a sdílet ji tak veřejnosti.Festival Žižkovská noc se během posledního roku rozrostl o několik nových aktivit a sekcí. Mezi ně se řadí i PozorUmění, které se ve svém celoročním programu zaměřuje na výtvarné, audiovizuální i performativní umění a jeho prezentaci ve formálním (galerijním) i neformálním (kavárenském/barovém) prostředí či veřejném prostoru žižkova. PozorUmění se snaží uměleckou tvorbu napříč médii a vyjadřovacími prostředky uchopit jako formu komunikace a sdílet ji tak veřejnosti.

Číst více

Open call: zapojte se do proměn Žižkovské noci i samotné čtvrti

Festival Žižkovská noc prochází transformací a zapojuje do svých aktivit i další fenomény žižkovské čtvrti – mimo jiné i vizuální umění. První výstava právě probíhá, další se chystají, jejich součástí můžeš být i ty.Festival Žižkovská noc prochází transformací a zapojuje do svých aktivit i další fenomény žižkovské čtvrti – mimo jiné i vizuální umění. První výstava právě probíhá, další se chystají, jejich součástí můžeš být i ty.

Číst více

Žižkov obohatí dočasná instalace Furious Tram

Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Představí se v rámci aktivit pod hlavičkou PozorUmění.Projekt Furious Tram (2019) je inspirován pražskou dopravou, konkrétně konstrukcí tramvaje Tatra T6. Představí se v rámci aktivit pod hlavičkou PozorUmění.

Číst více

PozorUmění poprvé: výstava Nikolase Šilara

Platforma PozorUmění představuje první položku ve svém programu – venkovní výstavu Spoďáry si nevyperu, ale vaše prachy ano.Platforma PozorUmění představuje první položku ve svém programu – venkovní výstavu Spoďáry si nevyperu, ale vaše prachy ano.

Číst více

Psst! Chceš novinky?

Buďte první, kdo se dozví o nových jménech v lineupu, ale i celoročních aktivitách Žižkovské noci. Náš newsletter je cool, a přestože neznáme hranice, posíláme ho uvážlivě.